Miine

Opis

Miine, ulokowana w Sztokholmie firma specjalizująca się w usługach dla reklamy i mody, potrzebowała stworzyć nowe portfolio online wraz z rozwiązaniem do zarządzania treścią. We współpracy z software housem Sology oraz projektantem interakcji Henrikiem Mattssonem podjęliśmy się zadania. Underovsky odpowiedzialne było za frontend development.

Pomimo niezwykle precyzyjnego i minimalistycznego designu, projekt był pełen wyzwań implementacyjnych. Prosta typografia, duże fotografie i okrojona interakcja wymagały niezwykłej uwagi do detali.

Projekt oparty został o customową strukturę Vanilla JS oraz kilka dodatkowych bibliotek. W tym Hammer.JS, Grunt, Modernizr oraz Picturefill. Całość, oczywiście, zbudowana została w podejściu RWD.

Typ

Implementacja

Rok

2016

Kategorie

Strona

Klient

Miine Produktionsbolag AB

Linki

miine.se

miine_01.pngmiine_02.png

Wśród wymagających implementacyjnie rozwiązań znalazł się lazy loading — ściśle połączony z preloadem mediów oraz uzależniony dodatkowo od rozmiaru urządzenia (responsive images). Ta kombinacja kilku rozwiązań potrzebowała indywidualnego spojrzenia na projekt.

miine_03.pngmiine_04.pngmiine_05.png

Lista obrazów to typowy efekt masonry. Każdy element listy wczytuje galerię w formie dodatkowej warstwy. Na potrzeby dynamicznej manipulacji adresu podczas przeglądania galerii wykorzystany został History API. Sama galeria wyświetla nie tylko obrazy, ale także kombinacje obrazów oraz treści video.

miine_06.jpg