AGH ESRS

Opis

Razem z Opensoftware stworzyliśmy nowy system ESRS (Exchange Student Registration System) dla Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jego głównym celem jest ułatwić osobom na wymianie studenckiej zapis na zajęcia i tworzenie ich profilu akademickiego.

Proces zapisu, zwany learning agreement, zaproponowany przez AGH był bardzo skomplikowany i angażował po drodze wielu aktorów. Dlatego też zanim został zaprojektowany jakikolwiek element graficzny, musieliśmy wpierw dobrze zrozumieć wymagania uczelni i znaleźć najlepsze rozwiązanie, które będzie dobrze służyć wszystkich użytkownikom systemu wraz z ich rolami.

Proces różnił się dla różnego typu aktorów. Z perspektywy studenta był on zangażowany tylko w jedną ścieżkę, podczas gdy administratorzy i moderatorzy widzieli proces jako wiele różnych elementów. Dlatego też na początku skupiliśmy się na stworzeniu dobrej architektury informacji oraz mapy nawigacji serwisu.

Stworzonych zostało prawie 90 designów przedstawiających różne widoki systemu wraz z interakcją interfejsu. Wszystko zostało oparte na prostym gridzie: większa kolumna na główny content, sidebar do nawigacji, sidebar do wykonywania akcji oraz zwijalne menu główne. W ten sposób doświadczenie użytkownika było podobne w każdym miejscu systemu.

Typ

Design

Rok

2016

Kategorie

Strona

Klient

Opensoftware

web_01.jpgweb_02.jpgweb_03.jpgweb2_02.jpg

Aby ułatwić proces wyboru przedmiotów przez studentów, został on oparty o dobrze znany model koszyka zakupowego. Jedyną różnicą jest, że zakupy nie kończą się z chwilą zatwierdzenia wyborów. Pracownicy AGH muszą wpierw zweryfikować dane użytkownika oraz czy nadaje się na przedmioty, które wybrał.

Wszyscy użytkownicy systemu mogą korzystać z wewnętrznego systemu komunikacji. W ten sposób w razie jakichkolwiek problemów studenci mogą kontaktować się z pracownikami uczelni i po prostu porozmawiać.

Aby przyspieszyć pracę administratorów i moderatorów, ESRS został podzielony na proste i łatwo zarządzalne moduły, takie jak: zarządzanie współpracującymi uniwersytetami zagranicznymi, zarządzanie przedmiotami, walidacja użytkowników, walidacja dokumentów oraz weryfikacja learning agreement.

web2_03.jpgweb_06.jpgweb_07.jpgweb_08.jpg