Sology

Opis

Sology to krakowski software house specjalizujący się w tworzeniu webowych rozwiązań opartych o technologię Ruby on Rails. Głębokie zakorzenienie w free software oraz open source, a także wysoka jakość usług firmy to cechy, które doceniają klienci z całego świata. Co więcej Sology posiada swój wkład w tworzenie wolnych i otwartych rozwiązań.

Rozwój Sology przebiegał bardzo dynamicznie od startu w 2011 roku, jednak tego samego nie można było powiedzieć o identyfikacji wizualnej. Sology potrzebowało nie tyle odświeżenia, ale całkowicie nowego wizerunku, którego następstwem było zaprojektowanie nowej strony internetowej.

Finalnie stworzony serwis to one page design, w którym duży nacisk nałożono na umiejscowienie firmy — Kraków — informatyczne zagłębie Polski. Kolory marki opierają się o odcienie morskiej zieleni przechodzące w ciemny granat. Nowe logo jest nawiązaniem do dotychczasowej ikony żarówki oraz kształtu litery S. Wymowny symbol świetnie prezentuje się zarówno sam jak i z nazwą firmy — napisem, którego bazą był krój Casper (dostępny oczywiście na otwartej licencji).

Typ

Design

Rok

2013

Kategorie

Identyfikacja, Strona

Klient

Sology