Opencubeware

Opis

Opencubeware to rewolucyjny system zarządzania zawodami Kostki Rubika. Jest on w pełni automatyczny, bezprzewodowy oraz pozwala na śledzenie wyników w czasie rzeczywistym.

Opencubeware potrzebował prostej i jednocześnie łatwo rozpoznawalnej identyfikacji wizualnej, która połączy wszystkie części niezwykle rozbudowanego systemu — od urządzeń elektronicznych i kart identyfikacyjnych poprzez tablicę wyników, serwis internetowy aż po materiały promocyjne.

W rezultacie powstało proste i wymowne logo, które ukazuje odniesienie zarówno do Kostki Rubika, otwartości platformy (Open Source), jak i IT. Wszystkie moduły systemu nawiązują do kształtu logo, a całość została oparta o odcienie niebieskiego dopełnione czerwienią dla wyróżnienia ważniejszych elementów interfejsu.

Sam interfejs to złożony projekt pozwalający na śledzenie zawodów na żywo, sprawdzanie różnego rodzaju statystyk oraz historii zawodów, których partnerem technologicznym był Opencubeware. Na potrzeby zawodów stworzona została także tablica wyników przystosowana do wyświetlania na rzutniku lub telebimie.

Typ

Design

Rok

2012

Kategorie

Identyfikacja, Strona

Klient

Opencubeware